Telefon: +46 (0)40 689 30 40

E-post: info@barnmissionen.se

Adress: Strömgatan 14, 212 25 Malmö

Plusgiro: 901080-2 Bankgiro: 901-0802 Swish: 9010802 Iban: SE9850000000055131091551 Bic: ESSESESS

Kontorets öppettider: Mån-fre 09.00-15.00, Lunchstängt 12.00-12.30

Personal i Sverige

Bo Wallenberg

Generalsekreterare

Insamling, kommunikation, marknad

bo.wallenberg@barnmissionen.se

040-689 30 40

Maria Utbult

Biträdande generalsekreterare

Adminstrativ chef, HR-ansvarig

maria.utbult@barnmissionen.se

040-620 04 42

Eva Ruderstam

Kommunikatör

Ansvarig för tidning, hemsida, sociala medier och presskontakter

eva.ruderstam@barnmissionen.se

040-608 61 31

Anders Mårtensson

Projektkoordinator

Ansvarig Internationella avdelningen.

Tematiskt ansvarig: Entreprenörskap och klimatresiliens.

Geografiskt ansvarig: Västra Afrika

anders.martensson@barnmissionen.se

040-608 61 33

Jennifer Hegarty

Projektkoordinator

Tematiskt ansvarig: Rättighetsbaserat arbete, sexuell och reproduktiv hälsa.

Geografiskt ansvarig: Östra Afrika

jennifer.hegarty@barnmissionen.se

040-608 48 41

Saba Wallace

Projektkoordinator

Tematiskt ansvarig: Utbildning, genus.

Geografiskt ansvarig: Asien och Östra Europa

saba.wallace@barnmissionen.se

040-620 08 31

Nadja Osmolovskaya

Ekonomiansvarig

nadja.osmolovskaya@barnmissionen.se

040-620 04 44

Elif Alindri

Ekonomiassistent

elif.alindri@barnmissionen.se

040-620 69 20

Eva Ekenstierna

Sekreterare

Reception, givarservice, minnesgåvor och högtidsgåvor, volontärer, kontorsmaterial

eva.ekenstierna@barnmissionen.se

040-608 61 34

Annica Larsson

Handläggare

Givarservice och administration.

annica.larsson@barnmissionen.se

040-620 04 45

Barnmissionen i Norden

Barnmissionen Finland

Verksamhetsledare: Marie-Louise Pada

Telefon: 0035 85 04 71 62 26

Epost: info@barnmissionen.fi

Bank och kontonummer: OP Bank FI8856713420011455

Children´s Mission Danmark

Verksamhetsledare: Arne Panduro

Telefon: 0045 53 53 73 04

Epost: info@childrensmission.dk

Hemsida: www.childrensmission.dk

Netbank: Reg.nr: 2256 Konto nr: 6445 550 599. Mobile Pay: 80 574 Girokort: 921-6464

Barnemisjonen Norge

Verksamhetsledare: Harry Haraldsen

Telefon: 0047 990 93 360

Epost: post@barnemisjonen.no

Hemsida: www.barnemisjonen.no

Konto: 5082 06 05842. Vipps nr: 54239

Barnamissiónin Føroyar

Verksamhetsledare: Ella Niclasen

Epost: skandinaviskabarnamissionen@hotmail.com

Facebook

Postgiro: 9870-431.047.1 Norðoya Sparikassi: 9865-101.620.7 Betri Banki: 9181-120.980.0

BankNordik: 6460-101.594.1 Suðuroyar Sparikassi: 9870-101.148.1

Barnmissionen på sociala medier

Facebook

Instagram

Youtube

LinkedIn